Yeni gelişme duyuru ve haberleri ilk önce siz öğrenmek isterseniz mail adresinizi kayıt edin. Sizi bilgilendirelim.

MARDİN OSB YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ:


Yönetim güven tazeledi

Mardin Organize Sanayi Bölgesi 12.Olağan Genel Kurulu  toplantısı OSB Müdürlüğü binasında  yapıldı. Toplantıya Vali Vekili Ali İkram Tuna,DİKA Genele Sekreteri Yılmaz Altındağ, MÜSİAD Başkanı Nurettin Kasap, Artuklu Ziraat Odası Başkanı  Malik Özkan, Kızıltepe Ticaret Odası Başkanı  Mahmut Dündar,OSB üyesi sanayiciler katıldı.

 

         Divan Başkanlığın Şükrü Karaboğa, Seyfettin Duyan getirildi.ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  Temsilcisi Hasan Hüseyin İldemir gözlemci olarak katıldı.

        Olağan Genel Kurulda  OSB  yönetiminin Müteşebbis Heyet kararlarına göre devam etmesi oy birliğiyle kabul edildi.

         Seçime tek liste ile gidilen genel kurulda, divana sunulan liste oy birliğiyle kabul edildi.

          Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, Organize Sanayi Bölgesinin alt ve üst yapı sorunlarını büyük ölçüde giderdiklerini belirterek OSB´nin yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.OSB´nin Mardin, Bölge ve Ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını bildirdi. Geçmiş iki yılda verilen hizmetleri ve çalışmalar hakkında genel kurula bilgi veren Duyan, OSB bütçesinin en verimli ve ekonomiye katkı sağlayacak şekilde kullanıldığını belirterek “ OSB´deki sanayiciler olarak, Mardin´in, bölgenin ve dolayısıyla ülkenin ekonomisine  verdiğimiz katkı ile memnuniyet duyuyoruz. İki yıl süre içerisinde OSB bütçesini sanayicilerimizin ve OSB´nin yararına dönük  en iyi şekilde kullandık. OSB´nin alt yapı sorunu tamamen çözdük. Bundan sonraki  yıllarda da, sanayicilerimize en iyi şekilde hizmet vermenin plan ve programını yapacağız. Bize destek veren ve güvenen sanayici üyelerimize  ve yetkililere teşekkür ediyorum”” dedi.

        Yeni yönetim listesinde 8 üyenin yerini koruduğu, 6 yeni  üyenin ise listeye alındığı belirtildi.

         İki yıl süre ile yönetimde yer alan  ve yeni listede yer almayan 6 üyeye verdikleri hizmet ve sağladıkları katkının anısına birer plaket verildi.

         Genel Kurulun ardından, üyelere OSB Müdürlüğü binasında yemek verildi.

          MÜSİAD Başkanı Nurettin Kasap sanayicilerin işbirliği içerisinde olmaları gerektiğini söyledi.

         DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, OSB için elektrik tasarrufu ve kaliteli elektrik kullanımı  sağlayacak proje hazırladıklarını, 3 milyon bütçeli proje için sanayicilerin başvuru yapmasını beklediklerini söyledi.