Yeni gelişme duyuru ve haberleri ilk önce siz öğrenmek isterseniz mail adresinizi kayıt edin. Sizi bilgilendirelim.

Bulgurcular Derneğinin Yeni Başkanı Faysal Sun


Mardin Bulgurcular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Kurulu yeni yönetimi seçti

          Mardin Organize Sanayi Bölgesinde Bulgur Sektörüne yatırım yapan Bulgurcuların kurdukları ve Başkanlığını İbrahim Zamur´un yaptığı Mardin Bulgurcular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, genel kurul toplantısını OSB Müdürlüğü salonunda gerçekleştirdi. Mardin OSB Başkan Vekili Nasır Duyan´ında katıldığı toplantıda dünden bu güne yapılan çalışmalar ile derneğin faaliyetleri anlatıldı.

          

          Dernek Başkanı İbrahim Zamur, bu dönem başkanlığa talip olmayacağını oluşturulacak listeyi destekleyeceğini söyledi. OSB Başkan Vekili Nasır Duyan Organize Sanayi Bölgesinde işadamları ve yatırımcılar arasındaki dayanışma ve yardımlaşmanın bir aile ortamı havasında sürdürülmesinin herkesin yararına olduğunu söyledi. Duyan “ Başkanlık bir hizmet mekanizmasıdır. Amacımız yatırımcıların ve sanayicilerin dayanışma içinde olup, markalaşma ile birlikte alternatif pazarlar ile tanışmalarını sağlamak ve ekonomik kazanımlarını önünü açmaktır.

           OSB Yönetimi olarak her zaman yatırımcılarımızın ve sanayicilerimizin hizmetinde olacağız” dedi. Mardin Bulgurcular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu yeni yönetim Kurulunu seçimle belirledi. Seçime tek liste ile gidildi. Yönetim Kurulu Asıl üyeliklerine Faysal Sun Başkan, Cemil Duyan Başkan Yardımcısı, Cemil Demir Sayman, Selahattin Öter ve Murat Kurtay üyeliklere getirildi.

 

Yedek Üyeliklere ise Vejdin Zamur, Zeynettin Aydoğan, Hüseyin Dölek, Ahmet Kılıç ve Nurettin Öner seçildi. Denetim Kurulu Asıl üyeliklerine Aydın Kurtay, Şeyhmus Duyan ve A.Kerim Öter, yedek üyeliklere ise Aslan Turgay, Bedran Kurtay ve Kurtay seçildi. Dernek Başkanlığına seçilen Faysal Sun, yeni dönemde ihracata dönük daha etkin arayışlar içine gireceklerini söyledi. Dünyanın en kaliteli Buğdayının Mezopotamya topraklarında yetiştiğine dikkat çeken Sun “ Bulgurumuzu yeteri kadar tanıtamadığımıza inanıyorum Son dönemlerde katıldığımız uluslara arası gıda fuarlarında ürünlerimize gösterilen ilgi memnuniyet vericidir.

 

Dünya pazarında pirincin tahtını sallamayı hedefliyoruz. Bulgurun geleceğini çok parlak görüyorum.” Dedi Bulgurcular toplantının ardından birlikte yörenin meşhur fırın tavası ve bulgur yedi.