Mardin Organize Sanayi Bölgesi
Mardin Organize Sanayi Bölgesi

Yeni gelişme duyuru ve haberleri ilk önce siz öğrenmek isterseniz mail adresinizi kayıt edin. Sizi bilgilendirelim.

Mardin OSB´de Kredi Batağı Yok


Mardin Organize Sanayi Bölge Başkan Vekili Nasır Duyan “ OSB Türkiye´de Kredi Batağı Olmayan 5 İl arasında yer alıyor

         Mardin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Halkbank Diyarbakır Bölge Koordinatörü Deniz Yıldırım ve Mardin, Kızıltepe ve Midyat Şube Müdürleriyle birlikte, sanayicilerle görüştü, sanayicilerin kredi kaynaklı sorunlarını ve karşılaştıkları sorunları dinledi. Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Organize Sanayi Başkan Vekili Nasır Duyan, Organize Sanayi Bölgesindeki sanayicilerin, yatırım ve işletme kredilerinin Halk Bankasından karşılandığını, Diyarbakır Bölge Koordinatörünün OSB´yi aralıklarla ziyaret etmesinin sanayiciler açısından önemli olduğunu söyledi.

 

           Duyan “ OSB´deki sanayicilerimiz yatırım ve işletme kredilerini kullanırken, teminat olarak gösterdikleri taşınmazların değerini eksperlerin dışında, koordinatörlerin de görmesi karar verme noktasında faydalı olur. Türkiye´de kredi batağı olmayan 5 il arasında yer alıyoruz. OSB´de farklı işletmeler var. Ancak bizde bir aile dayanışması geleneği var. Kredisini ödemede zorlanan arkadaşımız olursa, sanayiciler olarak bir araya gelip destek veriyoruz. Halkbank Bölge Koordinatörü ve Mardin´deki şube müdürlerine OSB´ye gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyorum” dedi.

 

           Halkbank Diyarbakır Bölge Koordinatörü Deniz Yıldırım, beraber çalıştıkları firmaların kredi kaynaklı sorunlarını yerinde dinlemek için 15 günde bir bakmakla yükümlü oldukları 11 İl´i dolaştığını söyledi. Bölge olarak yatırım ve işletme kredisi vermede birinci sırada yer aldıklarını ifade eden Yıldırım” Birlikte çalıştığımız, kredi verdiğimiz firmaları aralıklarla ziyaret ediyoruz. Kredi kaynaklı sorunları varsa çözüm yollarını arıyoruz.

Mardin Organize Sanayi Bölgesinden kredi geri dönüşümü olmayan firma yok. Teminat noktasındaki sıkıntıları da yatırımları yerinde görünce çözüme kavuşturuyoruz. “ şeklinde konuştu OSB Bölge Müdürlüğünde Sanayicilerle birlikte yiyen Bölge Koordinatörü Yıldırım, Sanayicilerin, OSB´de bulunan işletmelerde çalışanların maaşlarını çekebilecekleri bir bankamatik kurulması taleplerini olumlu karşıladı.