Yeni gelişme duyuru ve haberleri ilk önce siz öğrenmek isterseniz mail adresinizi kayıt edin. Sizi bilgilendirelim.

Mardin OSB´de İş Garantili Kurs


İş-Kur ile Organize Sanayi Bölgesi arasında protokol İmzalandı. İŞ-KUR kursiyerlere günde 30 lira para ödeyecek, OSB Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin yüzde ellisine iş garantisi veriyor.

               Mardin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Mobilya ve Dekorasyon CNS Makine Operatörü” yetiştirme projesi AB´ye sunulan 1200 proje arasında ilk 40 içine girdi. Proje alanında ise birinci oldu. Mardin Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü´ Hayat Boyu, “Mesleki eğitim Projesi” adlı projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyetinin finanse ettiği “ Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi II” programı kapsamında yürütmeye hak kazandı.

 

İŞ-KUR İl Müdürlüğünde, OSB Başkan Vekili Nasır Duyan ile İŞ-KUR Müdürü Mehmet Akın arasında proje ile ilgili protokol imzalandı. İŞ-KUR 12 ay süre ile açılacak “Mobilya ve Dekorasyon CNS Makine Operatörü” kursuna devam edecek 40 kursiyere kurs süresince günde 30 lira verecek, OSB ise, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin %50 sine iş garantisi verecek. İmza töreninde konuşan İŞ-KUR İl Müdürü Mehmet Akın “İş garantili projeyi destekleyeceğiz. Kursiyerlere cep harçlığı gündelik vereceğiz. İşin sevindirici tarafı kursiyerlerin %50 sine iş garantisinin verilmesidir.

Hayırlı olsun” dedi. Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan ise, proje ile 40 kişiye Mobilya ve Dekorasyon CNS Makine Operatörü yetiştirilmesinin ve yetiştirilecek elemanların OSB´deki mobilyacıların ara eleman ihtiyacını karşılanacağını söyledi. Duyan “ Projenin süresi 12 ay olup bütçesi 181.000 eurodur. Projenin temel hedefi özelde Organize Ve Sanayi Bölgelerinde genelde de mobilya sektörüne ara eleman yetiştirmektir. Firmaların özellikle gelişen teknoloji karşısında ihtiyaç duydukları ara elemanları yetiştireceğiz, mobilyacılar da bu elemanları çalıştıracak.

İş garantili olması sevindiricidir. Projenin İştikakçıları İŞ-KUR, Halk Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Okulu Ve Mobilya Sektöründeki Özel Firmalardan oluşmaktadır. Kurs sonunda kursiyerlere sertifika verilecek “ Duyan, kursa katılacak kursiyerlerin yol ücreti, yemek ücreti ve iş kıyafetleri kurs süresince proje tarafından karşılanacağını, kursa katılmak isteyen 25 yaş üstü kadın ve erkeklerin 22 Mart Tarihine kadar OSB Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.