Mardin Organize Sanayi Bölgesi
Mardin Organize Sanayi Bölgesi

Yeni gelişme duyuru ve haberleri ilk önce siz öğrenmek isterseniz mail adresinizi kayıt edin. Sizi bilgilendirelim.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ömer Yeğin Mardin´de Sanayicilerle Bir araya Geldi.


Yeğin “Cumhurbaşkanımızı 81 İlde Başlattığı Seferberliği Bakanlık Olarak 13 farklı heyetle destek veriyoruz

              Mardin Organize Sanayi Bölgesinde Sanayicilerle bir araya gelen Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ömer Yeğin, Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 81 İl´de başlattığı seferberlik hareketine ülke genelinde 13 farklı ekip ile destek verdiklerini söyledi. Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve Organize Sanayi Başkan Vekili Nasır Duyan, Mardin Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş ve işleyişi hakkında Bakan >Yardımcısı Yeğin´e bilgi verdi. Duyan “Dedelerimizden bize kalan geleneksel ihracat anlayışını modernize ederek devam ettiriyoruz.

              Dedelerimiz hayvan sırtında Ortadoğu Ülkelerine gıda maddeleri götürüyordu. O zaman adı kaçakçılıktı. Biz Ortadoğu´ya gıda ihraç ediyoruz. Türkiye´nin 15 milyar dolarlık Ortadoğu İhracatında Mardin´in 1 milyar dolarlık ihracatı var. OSB´deki fabrika ve tesislerde 5 bin dolayında kişiye istihdam sağlıyoruz. Genişleme alanındaki fabrikaların hizmete girmesiyle İlimize, bölgemize ve ülkemize sağladığımız ekonomik katma değer artacaktır.

 

2. OSB´nin ihalesi yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının desteklediği CNS AB projemiz 1200 proje arasında ilk 40, dalında ise birinci oldu.40 kursiyerimizi mobilya ve ahşap sektörüne ara eleman olarak iş garantili olarak eğiteceğiz” dedi Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Ak Parti Hükümetleri döneminde istihdam ağırlıklı yatırımlara önem verildiğini, cazibe merkezleri ile gerek ekonomik gerekse istihdam ile bölgenin canlanacağını söyledi. Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin ise, son dönem yapılan yatırımlara hükümetin sağladığı desteklere dikkat çekerek.

 

Bölge insanaın dahabfazla desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi Sanayicilerle kahvaltı yapan ardından OSB toplantı salonunda Sanayicilerin sorunlarını dinleyen Bakan Yardımcısı Yeğin, sorunları birinci ağızdan dinlemek, çalışan ve çalıştıranlarla bir araya gelerek temel sorunları yerinde öğrenip ona göre çözüm yolları bulmanın hedeflendiğini bildirdi. Yeğin “Muhatabının ayağına giden sistem anlayışı ile 13 farklı ekip ülke geneline dağıldık.

 

Sanayicilerimizle, çalışanlarımızla, engellilerimizle, yaşlılarımızla, yardıma muhtaç vatandaşlarımızla buluşacağız. Toplayacağımız verilerle merkeze dönüp topluma yararlı hizmet politikalarımızı belirleyeceğiz “ dedi. Bakan Yardımcısı, artı istihdam, işbaşı eğitimleri ve Sigorta muafiyetleri ve cazibe merkezleriyle hem ekonomik hareketliliği hem de istihdam alanlarını arttıracaklarını sözlerine ekledi. Bakan Yarımcısı Yeğin ve beraberindekiler 260 kişinin çalıştığı Azunlar tekstili gezdi, işçilerle sohbet etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra toplantı salonunda Azunlar Tekstilt Genel Müdürü Ahmet Azun ve yetkililerden bilgi aldı ve işçilerle yemek yedi.