Yeni gelişme duyuru ve haberleri ilk önce siz öğrenmek isterseniz mail adresinizi kayıt edin. Sizi bilgilendirelim.

Mardin OSB´de İş Garantili Dekorasyon Kursu


Mardin Organize Sanayi Bölgesinde AB Destekli “Hayat Boyu Meslek Eğitimi Projesi” kursuna 11 kız olmak üzere 40 kişi katıldı.

        Mardin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlana, Mardin Mesleki ve Eğitim Merkezi, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi, ve OSB´de faaliyet gösteren mobilya ve dekorasyon firmalarının paydaş olduğu “Hayat Boyu Meslek Eğitimi” projesine 11 kız 29 erkek olmak üzere 40 kişi katıldı. Toplam 900 saatlik eğitimin 736 saati mobilya ve dekorasyon firmalarında tatbiki olarak veriliyor.

 

       Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Salim İlhan ile Şükrü Karaboğa, Artuklu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, İŞKUR ve SGK Müdür Yardımcılarına proje hakkında bilgi verdi, çalışma ortamında kursiyerlerin çalışmalarını gösterdi.

 

       Gençlere garantili iş imkanı sağlayan kurs ile, OSB´de faaliyet gösteren mobilya sektörüne ara eleman yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Nasır Duyan “ Bir taşla iki kuş vurmak buna derler. Eğittiğimiz gençlerimize günlük cep harçlığı İŞKUR tarafından veriliyor. Ulaşım ile yemek bedelleri tarafımızdan karşılanıyor. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizin yarısına mobilyacılar iş garantisi veriyor.

 

      Gençlerimize uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecek” dedi. Meddekorasyon Mobilya firmasında Ahşap CNC makinesi kullanmayı öğrenen ve mobilya dekorasyonu konusunda eğitilen gençler, 736 saati Mobilya firmalarında usta öğreticiler nezaretinde olmak üzere toplam 900 saat eğitim görecek. Artuklu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, İŞKUR ve SGK yetkilileri eğitim gören gençlerin çalışmalarını yerinde gördü.

 

      Kaymakam ve Başkan Vekili Öztürk, gençlerle sohbet etti, hedeflerini yüksek tutmalarını, iş ahlak ve kalitesine bağlı kalmaları tavsiyesinde bulundu. Meddedorasyon Mobilya Firması Sahibi Fuat Karahan, AB Destekli projede çalışan gençlerin yarısına garantili iş imkanı saplanması şart koşulduğunu belirterek “ Bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin Türkiye´nin her yerinde çalışma imkanı bulacak.

 

OSB´deki mobilya firmaları olarak kursiyerlerin tümünü çalıştırmayı hedefliyoruz. Çünkü mobilya sektöründe Ahşap CNC makine operatörlerine ihtiyaç var” şeklinde konuştu.